Ponedeljak, 14. Maj 2018.

Šumar u trci za šampionsku titulu

Dugo očekivani derbi 13. kola Opštinske fudbalske lige Pećinci Šumar (Ogar) – Hajduk 1932 (Šimanovci) pripao je juče domaćinu, koji je pobedio 3:1, te su sada ove ekipe poravnate na vrhu tabele sa po 33 boda. S obzirom da je jesenas u Šimanovcima Hajduk 1932 pobedio 2:1, Šumar je u velikoj prednosti u slučaju da i posle 14. (poslednjeg) kola budu imali isti broj bodova, jer ima bolju gol razliku iz međusobnih susreta. U tom slučaju, Šumar će osvojiti šampionsku titulu. Za sada, Hajduk je i dalje na prvom mestu na tabeli, jer se do poslednjeg kola uzima u obzir kompletna gol razlika.

Šumar je u rezultatsku prednost stekao u 22. minutu golom Milana Vukića sa „bele tačke“. Na 1:1 je poravnao Seljimi: izveo je sa desne strane skraćeni korner, uputio je loptu pred gol Šumara, jedan od obrambenih igrača domaćina nespretno reaguje i loptu šalje u svoju mrežu. Potpuna dekoncentrisanost poslednje linije odbrane, Šimanovčane je koštala mnogo u 49. minutu: Nikola Alfirović golom kažnjava nesporazum golmana Hajduka 1932 Pejakovića i iskusnog Klještana. U daljem toku utakmice velika inicijativa Šumara, koji pokušava da dođe do trećeg gola. To se dogodilo dva-tri minuta pre poslednjeg zvižduka sudije Zorana Berbera iz Pećinaca. Strelac trećeg gola je ponovo bio mladi Nikola Alfirović.

ŠUMAR: Kozarev, Gordić (Sever), Plavšić, D. Vukić, Janković, Vračević, Đokić, Teodorović (Radojčić), Alfirović, M. Vukić, Kostić.

HAJDUK 1932: Pejaković, Vojkić (Lemajić), Jovičić, Klještan Aleksić, Mihić, Aračić, Đoković, P. Vukašinović, Seljimi, Andrić.

OGAR: Igralište Šumara. GLEDALACA: 200. SUDIJA: Zoran Berber (Pećinci). ŽUTI KARTONI: Radojčić, Plavšić i Janković (Šumar), Aleksić, Klještan i Jovičić (Hajduk 1932). CRVENI KARTON: Aleksić, drugi žuti (Hajduk 1932).