Četvrtak, 6. Februar 2020.

Izvanredna igra uprkos vetru

Fudbaleri Slobode gostovali su juče, u prijateljskoj utakmici, fubalerima Brodarca u Beogradu, omladincima koji su tokom jesenjeg dela prvenstva igrali ligu šampiona. Prohladno vreme i jak vetar nisu omeli ni goste i domaćine da prikažu izvanrednu igru.

Omladinci Brodarca poveli su golom Bunjevčevića, posle šuta, sa oko 35 - 40 metara. Zbog vetra lopta je dobila čudnu putanju, te je iznenadila golmana Oparnicu. Uprkos iznenadnom golu zonaš iz Donjeg Tovarnika brzo je konsolidovao redove i preokrenuo situaciju u svoju korist. Golovima Vukasovića i Pazarskog prvo poluvreme Sloboda je rešila u svoju korist. Mnogo trčanja i još pet golova viđeno je u nastavku utakmice, kada su iskusniji fudbaleri Slobode kontrolisali igru i rezultat, čak su preko Aćimovića, Jakšića i Bosiljkova povisili prednost na 5:1. Ipak, Brodarac u poslednjih petnaestak minuta uspeva da ublaži poraz, te je konačan rezultat Omladinac – Sloboda 3:5 (1:2).

Na igralištu Brodarca u Beogradu, sudio je Filip Marković iz Beograda.

BRODARAC: Veselinović, Lekić, Marinković, Jovanović, Đorđević, Đurović, Jang, Bunjevčević, Majstorović, Stojanović, Marković. Igrali su još: Tasić, Milošević, Marsenić, Blagojević, Nešić, Zdravkovski, Pajović, Maksimović, Nenadović i Dragojlović.

SLOBODA: Oparnica, Lazić, Bosiljkov, Javorac, Kočijašević, Jovičić, Đorđević, Jakšić, Božinov, Pazarski, Vukasović. Igrali su još: Šljukić, Spasojević, Đuran, Ristić, Šobot, Mitrović i Aćimović.