Greenfield lokacije

Osmi Memorijalni moto skup “Sećanje na Zoku” u Brestaču okupio je 11. i 12. jula 50 moto klubova iz cele Srbije i iz Republike Srpske. Skup se održava u znak sećanja na Brestačanina Zorana Zoku Stojakovića, koji je nastradao na motociklu 2016. godine.
Organizator skupa je Moto klub “Familija” iz Brestača, pod pokroviteljstvom pećinačke lokalne samouprave, a kako nam je rekao predsednik Kluba Nenad Stojaković, tokom dva dana na skupu je učestvovalo preko 500 bajkera.
“Naš skup ne posećuju samo bajkeri. Dolaze i mnogi meštani Brestača, ali i okolnih mesta koji su ljubitelji dobre zabave i žive svirke. Svi znaju da na našim skupovima nema incidenata i da su oni jedno veliko druženje pozitivnih ljudi na koje može da se dođe i porodično. Pojedini meštani su privatnim donacijama pružili podršku našem skupu, a imali smo podršku i Mesne zajednice. Svi smo u ovome zajedno i to očigledno daje rezultate, jer je naš moto skup sve posećeniji iz godine u godinu” – rekao nam je Stojaković.
Dvodnevni muzički program je bio raznovrsniji nego ikad, pa su tako u petak uživo nastupili bendovi “DMV” i “Beta Režim”, a u subotu “Noćni putnici” i “Ledene oči”.
U subotu je organizovan i defile bajkera ulicama Brestača, a u okviru bajkerskih igara održana su takmičenja u sporoj vožnji, bacanju gume u dalj i brzom ispijanju piva.