Republika Srbija OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Autonomna Pokrajina Vojvodina OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Ponedeljak, 22. April 2013.

Pomoć protivgradnim stanicama

Povratak

Pomoć protivgradnim stanicama
Pomoć protivgradnim stanicama

     Štab za vanredne situacije opštine Pećinci je na poslednjoj sednici, održanoj 17. aprila, analizirao situaciju u oblasti protivgradne zaštite na teritoriji opštine.

     Zaključeno je da su najveći problemi niska novčana naknada strelcima, kojima 4.000 dinara isplaćuje nadležno ministarstvo i 4.000 dinara lokalna samouprava, i nedostatak raketa za protivgradnu zaštitu, kojih ima najviše po dve na svakoj od 9 stanica koje pokrivaju pećinačku opštinu. Stoga je štab doneo odluku da se uputi zahtev predsedniku opštine za odobrenje finansijskih sredstava iz opštinskog budžeta za nabavku 9 protivgradnih raketa, 9 baterija za motorole koje strelci koriste za komunikaciju sa radarskim centrom i 4 punjača za baterije na motorolama, kao i za nabavku novih metalnih vrata i njihovu montažu na protivgradnoj stanici u Karlovčiću. Lokalnoj samoupravi će biti predloženo i da izdvoji dodatna sredstva za uvećanje naknada strelcima.

     Štab je usvojio Nacrt plana za odbranu od polava na vodama koje su u nadležnosti opštine, a doneta je i odluka da se pristupi izradi katastarske karte kompletne kanalske mreže na teritoriji opštine Pećinci, na osnovu koje će se ubuduće vršiti čišćenje i redovno održavanje kanalske mreže. Konstatovano je i da je neophodno stalno preduzimati preventivne mere održavanjem crpnih stanica i ukoliko je potrebno izgradnjom novih.

     Radna grupa koja je ispitala ispravnost sirena za uzbunjivanje na teritoriji opštine Pećinci utvrdila je da je od ukupno 13 sirena ispravno samo 6, pa je donet zaključak da se krene u njihovu popravku, a Štab je zaključio i da je potrebno izraditi novu akustičnu studiju na teritoriji opštine Pećinci i na osnovu nje, ukoliko se pokaže da je potrebno, instalirati još sirena.

     Napravljena je i lista pravnih lica sa teritorije opštine ovlašćenih i osposobljenih za zaštitu i spasavanje, koja bi bila obavezna da učestvuju u svim pripremama i aktivnostima iz ove oblasti. Lista će biti upućena na usvajanje Skupštini opštine Pećinci.

Kalendar

Kliknite na označeno polje za detalje