Понедељак, 11. Новембар 2019.

Нерешено јуче у Товарнику

У оквиру 13. кола Војвођанске лиге Југ, фудбалери Слободе дочекали су јуче госте из Голубинаца фудбалере Јадрана. Још једном се потврдило старо, фудбалско правило: док судија звиждуком не означи крај, утакмица није готова.

Иако је Слобода водила 2:0 и 3:1, на крају није успела да дође до пуног плена. После кикса Раденкова, домаћин је преко Драгојевића повео у 10. минуту. При крају првог полуврема, након прекршаја над Пазарским, Петровић је досудио пенал за Слободу, који је Драгојевић претворио у 2:0.

У наставку утакмице Јадран је заиграо ангажованије и у 56. минуту смањује предност домаћина, када је Живановић одлично реаговао на убачену лопту. Када је Мркајић у 75. минуту повисио резултат на 3:1, чинило се да је Слобода пред победом, која би довела до напредовања на табели. Међутим, донедавно играч Слободе, а сада Јадрана, Данило Марковић, избија у први план! Најпре постиже гол из пенала у 85. минуту, да би у последњим тренуцима утакмице поравнао резултат. Коначан резултат Слобода – Јадран 3:3 (2:0).

Пред око 200 гледалаца, на игралишту Слободе, судио је Стрефан Петровић из Сремске Митровице.

СЛОБОДА: С. Нинић, Рагастовац (од 75. Гаћеша), Кубуровић, В. Нинић, Ђуричић, Кордолуп, Пазарск, Болсиљков, Ристић (од 55. Мркајић 7), Драгојевић, Радошевић (од 65. Ашћерић).

ЈАДРАН: Нешић, Шестовић, Којчиновић, Денић (од 10. Грубор) , Ђуран (од 82. Којчиновић), Пекић, Марковић, Раденков (од 46. Ковачевић), Наглић, Живановић, Вуколић.