OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Nedelja, 18. Mart 2018.

Nova tri boda za Slobodu

Povratak

Danas je u Donjem Tovarniku odigrana utakmica 17. kola Sremske lige između domaće FK „Slobode“ i gostiju iz Putinaca FK „PSK“. U zanimljivoj utakmici domaći tim je trijumfovao pri rezultatu od 2:1 i tako osvojio nova tri boda.

Precizan šut Mrkajića doveo je domaći tim u vođstvo u 38. minutu, nakon odličnog proigravanja Ašćerića. U 67. minutu Mrkajić je ponovo u „centru pažnje“. Na aut liniji (polovina PSK-a), pokušava da što duže drži loptu u svom posedu i tako „ukrade koji minut“. Nekako uspeva da se oslobodi gostujuće odbrane i uspeva da pošalje loptu ka golu ekipe iz Putinaca. Na opšte iznenađenje, lopta pogađa stativu gola i odbija se u polje, ali, nikoga od saigrača nije bilo u blizini. U 75. minutu „hladan tuš“ za domaćina: Jovanov reaguje na ubačenu loptu sa strane i poravnava rezultat. I kada se činilo da će u Donjem Tovarniku doći do podele bodova, u 88. minutu Mirko Mitrović postiže gol i postavlja konačan rezultat FK „Sloboda“ – FK „PSK“ 2:1 (1:0).

Pred oko 100 gledalaca na igralištu Slobode, sudio je Rasko Petrović iz Sremske Mitrovice, koji je podelio ukupno 7 žutih i jedan crveni karton.

SLOBODA: Radosavljević, Ragastovac, Marković, M. Mitrović, V, Ninić, Ašćerić (od 56. Mijatović), Trbović, Gemeri (od 46. Knežević), Mrkajić (od 70. Majstorović), Kordolup i Perišić.

PSK: Milošević, Marjanović, Kvoćka, Zekanović, Stoisavljević, Bajić, Radanović, Savković, Bugarin, Jovanov, Alimpić.