Nedelja, 18. Februar 2018.

Sloboda slavila nakon penala

Danas su se u Donjem Tovarniku sastali domaći sremskoligaš FK „Sloboda“ i gosti iz Novih Banovaca FK „Omladinac“, u okviru četvrtfinala Kupa Područnog fudbalskog saveza Srem. Nakon organizovane igre gostiju, domaći fudbaleri prvi dolaze u vođstvo. Posle centaršuta Markovića sa desne strane, na drugoj strani kaznenog prostora gostiju na pravom mestu je bio Kordolup koji glavom loptu šalje u mrežu. Do poravnanja rezultata je došlo u 40. minutu, kada je Mihajlović jednu odbijenu loptu prosledio iza leđa Radosavljevića

U drugom poluvremenu Omladinac nije uspeo da materijalizuje inicijativu, te se pristupilo izvođenju penala. Proslavio se Radosavljević, koji na startu hvata „živu loptu“ iskusnog Ležajića. Posle njega ni Labović nije uspeo da se upiše u listu strelaca te se moglo naslutiti koja će ekipa u polufinale Kupa PFS SREMA. Коd domaćina samo Mrkajić nije postigao gol sa 11 metara. Konačan rezultat Sloboda – Omladinac 1:1; Penali 4:2.

STRELCI: 1:0 Kordolup u 20, 1:1 Mijalović u 40. minutu; realizacija penala: Knežević, Marković, V. Ninić i Majstorović (Sloboda), Vidović i Radović (Omladinac).

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode. GLEDALACA: 50. SUDIJA: Miloš Negovanović (Sremska Mitrovica) 8. ŽUTI KARTONI: Ragastovac, Trbović i M. Mitrović (Sloboda), Mihajlović (Omladinac).

SLOBODA: Radosavljević 8, Ragastovac 7,5, M. Mitrović 7 (od 50. Majstorović 7), V. Ninić 8, Mijatović 7, Ašćerić 7 (od 46. Knežević 7), Radošević 7 (od 46. Perišić 7), Trbović 7,5, Mrkajić 7, Kordolup 7,5, Marković 7,5.

OMLADINAC: Jagodić, Ivetić 8, Maksimović 8, Mihajlović 7,5 (od 85. Radović), Miodragović 7,5, Marko Živković 7 (od 86. Togović), Ležajić 8, Labović 7, Spasić 7, Radojčić 7 (od 60. Vidović 7), Miloš Živković 7.

IGRAČ UTAKMICE: Vladan Ninić.

KUP PFS Srem

Rezultati četvrtfinalnih utakmica Kupa Područnog fudbalskog saveza Srem

Hajduk (Divoš) – Sloga (Erdevik) 3:3, penalima 5:4, Sloboda (Donji Tovarnik) – Omladinac (Novi Banovci) 1:1, penalima 4:2, Podrinje (Mačvanska Mitrovica) – Podunavac (Belegiš) 0:0, penalima 3:1 i Jedinstvo (Stara Pazova) – Dunav (Stari Banovci) 3:2, penalima 6:7.

Polufinale (25. februar, od 13.00): Sloboda – Hajduk i Dunav – Podrinje. Finale se igra u 4. marta (14.00).