Nedelja, 19. Jun 2022.

Ogarčani u višem rangu

Šumar je novi sremskoligaš. U revanš utakmici baraža za popunu Sremske lige, Šumar je, kao domaćin, pobedio Graničar iz Kuzmina 2:0. Prvu utakmicu u Kuzminu, Graničar je slavio 3:2. Dakle, pored Srema iz Sremskih Mihaljevaca, koji se kao šampion MOL Srem – grupa Istok direktno plasirao u Sremsku ligu, u ovom rangu takmičenja u sezoni 2022/2023 biće i ekipa iz Ogara, što je ogroman uspeh i za fudbal pećinačke opštine. Naravno, tu su i „starosedeoci“ Napredak iz Popinaca i Sremac iz Deča.

Početak utakmice kakav nisu zamišljali ni najverniji simpatizeri Šumara. Gol Petronijevića iz slobodnog udarca u 2. minutu bio je sjajan povod za veliko slavlje među navijačima domaćina. Iskusni Mitrović je mogao u 15 minutu duplirati prednost domaćina, međutim, zakasnio je na ubačenu loptu. Nešto kasnije i Draganović je bio u prilici za nešto više. Tokom prvog poluvremena domaćin je imao više od igre, a dominaciju je mogao „materijalizovati“ Obradović u 35. minutu, kada je praktično sam sebi stvorio šansu. Na žalost po Šumar, njegov šut nije bio precizan.

U nastavku utakmice Graničar je zaigrao nešto odlučnije, ali, bez konkretne prilike. Da je Šumar naročito opasan u porekidima videlo se u 59. minutu: centaršut Petronijevića Draganović pretvara u gol i to je bilo 2:0, što je ujedno bio i konačan rezultat.

Po završetku utakmice veliko slavlje, uz „šampionsku“ tortu.

Šef stručnog štaba novog sremskoligaša, Siniša Sarić, po završetku utakmice izneo je prve utiske.

„Presudili su borbenost i zalaganje naših igrača, uz veliku disciplinu. Pobeda je mogla biti i ubredljivija. Jednostavno, dominirali smo i držali utakmicu sve vreme pod kontrolom“ - izjavio je Sarić.

OGAR: Igralište FK Šumar. Gledalaca: 700. Sudija: FilipTodić (Vrdnik). Strelci: 1:0 Petronijević u 2, 2:0 Draganović u 59. minutu. Žuti kartoni: Mladenović, Mitrović, Obradović, Draganović, Mlađenović i Stjepanović (Šumar), Vranjković, Pečenica i Šojić (Graničar).

ŠUMAR: Mladenović, Miličević (od 74. Lazić), Maksić, Draganić, Mitrović (od 88. Jovanović), Obradović, Petronijević, Vračević (od 59. Karaklajić), Draganović, Mlađenović, Ragastovac.

GRANIČAR: Šivoljicki, Stević, Mitrović (od 59. Belić), Vranjković, Stefanović, Pečenica, Šušić (od 46. Vukadinović), Šojić, N. Simić, Ristić, Nedimović (od 62. Miražić).