Понедељак, 7. Септембар 2020.

Пет утакмица – пет победа

У оквиру 5. кола Војвођанске лиге – Југ, Слобода је јуче угостила Цемент из Беочина. Након 90 минута игре у Доњем Товарнику евидентно је да Слобода, у новој сезони, наставља чврстим корацима напред: пет утакмица – пет победа, уз гол разлику 11:0.

Домаћин је повео голом Вукотића у 5. минута, после проигравања Салкунића. У 22. минуту Драгојевић сјајно изводи слободан ударац и погађа оквир гола Цемента. Пар минута касније и гости су преко Балетића озбиљно припретили, али све дилеме око победника разрешио је голом Ђорђевић у 53, минуту: Драгојевић му је упутио једну дугу лопту, а Ђорђевић је у ситуацији „један на један“ са противничким голманом изашао као победник.

Коначан резултат Слобода – Цемент 2:0 (1:0).

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику утакмицу је судио Бранко Грмуша из Новог Сада, који је поделио 6 жутих и 3 црвена картона.

СЛОБОДА: Шивољицки, Стевић, М. Симић (од 65. Шобот), Лазаревић, Салкунић (од 75. Јакшић), Аћимовић (од 75. Ђорић), Вукотић, Нинић, Штулић, Драгојевић (од 65. Радошевић), Ђорђевић .

ЦЕМЕНТ: Ђурикин, Пековић, Томић, Јелић, Унгар, Буквић (од 53. Секулић), Балетић, Зељковић (од 75. Стојановић), Вилотијевић, Зоговић, Лаковић (од 51. Миликић).