Недеља, 18. Март 2018.

Нова три бода за Слободу

Данас је у Доњем Товарнику одиграна утакмица 17. кола Сремске лиге између домаће ФК „Слободе“ и гостију из Путинаца ФК „ПСК“. У занимљивој утакмици домаћи тим је тријумфовао при резултату од 2:1 и тако освојио нова три бода.

Прецизан шут Мркајића довео је домаћи тим у вођство у 38. минуту, након одличног проигравања Ашћерића. У 67. минуту Мркајић је поново у „центру пажње“. На аут линији (половина ПСК-а), покушава да што дуже држи лопту у свом поседу и тако „украде који минут“. Некако успева да се ослободи гостујуће одбране и успева да пошаље лопту ка голу екипе из Путинаца. На опште изненађење, лопта погађа стативу гола и одбија се у поље, али, никога од саиграча није било у близини. У 75. минуту „хладан туш“ за домаћина: Јованов реагује на убачену лопту са стране и поравнава резултат. И када се чинило да ће у Доњем Товарнику доћи до поделе бодова, у 88. минуту Мирко Митровић постиже гол и поставља коначан резултат ФК „Слобода“ – ФК „ПСК“ 2:1 (1:0).

Пред око 100 гледалаца на игралишту Слободе, судио је Раско Петровић из Сремске Митровице, који је поделио укупно 7 жутих и један црвени картон.

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац, Марковић, М. Митровић, В, Нинић, Ашћерић (од 56. Мијатовић), Трбовић, Гемери (од 46. Кнежевић), Мркајић (од 70. Мајсторовић), Кордолуп и Перишић.

ПСК: Милошевић, Марјановић, Квоћка, Зекановић, Стоисављевић, Бајић, Радановић, Савковић, Бугарин, Јованов, Алимпић.