Недеља, 22. Октобар 2017.

Пинк добио општински дерби

У оквиру 4. кола Регионалне кошаркашке лиге, у Спортској хали у Доњем Товарнику, одигран је „општински дерби“: КК „Пинк“ (Шимановци) – КК „Локомотива 2016“ (Пећинци) 88:66 (по четвртинама: 22:05, 14:21, 22:26 и 30:14).

Искуснији кошаркаши Пинка, у овом мечу номинално домаћини, брзо су створилиубедљиву резлику (22 поена), те се чинило да су Пећинчани пред убедљивим поразом. Међутим, „гости“ све више долазе себи и скоро да се разлика, у једном тренутку, и истопила. Ипак,све је решено у последњој четвртини, коју искуснији и уигранији кошаркаши Пинка решавају у своју котист, а самим тим и утакмицу.

ПИНК: Маричић, Комазец, Матић, Митровић, Јарић, Миленковић, Мандић, Иванишевић и Лазић.

ЛОКОМОТИВА 2016: Н. Богарошки, Максимовић, Милашиновић, С. Богарошки, Наић, Пријић, Стојковић, Филиповић и Плавшић.