Ponedeljak, 18. Oktobar 2021.

Brestačani osvojili bodove u Ašanji

U okviru 7. kola Opštinske lige Pećinci, u Ašanji su se juče sastali domaći fubaleri FK „Kameni“ i gosti iz Brestača. Nakon utakmice, potvrdilo se staro fudbalsko pravilo - kazna brzo stigne za neiskoriščene prilike, što je na svojoj koži osetio Kameni, koji je posle neočekivanog poraza u derbiju Opštinske lige Pećinci, bar za sada, prepustio lidersku poziciju Kupinovu.

Fudbaleri OFK Brestača psihički su bolje ušli u derbi utakmicu, za razliku od domaćina. Posle vođstva gostiju od 0:2, utakmica je, praktično, bila rešena i jedina je bila dilema koliko će pobeda OFK Brestača biti ubedljiva. Jednostavno, gosti su u svemu nadigrali domaći tim, a četvorostruki strelac Sretković za Kameni bio je nerešiva enigma.

Konačan rezultat Kameni – OFK Brestač 1:5 (0:2)

Ašanja. Igralište: FK Kameni. Gledalaca: 100. Sudija: Darko Živanović (Karlovčić). Strelci: Ivanović u 83. minutu (Kameni), Sretković u 38, 52, 60, i 70. i Rajić u 34. minutu (OFK Brestač). Žuti kartoni: Dobriković, Asani, Blanuša, Cvejić i Vučevac (Kameni), Cvetković, Sretković i Isakov (OFK Brestač). Crveni karton: Asani u 31. i Kračković (drugi žuti) u 90. minutu.

Kameni: Ivanović, Labuhar, Dobrić (od 52. Ivanovoić), Blanuša (od 59 Pivaš), Vučevac, Jovanović, Asani, Đorđević (od 52. Cvejić), Dobriković, Sali (od 71. Mileusnić) Kračković.

OFK Brestač: Palikuća (od 75. Sretković), Isakov, Obrenović, Kovačević, Marin, Rajić, Cvetković (od 61. Nikolić), Maksić, Kovačević (od 75. Janjić), Sretković i Brković (od 65. Jovičić).