Ponedeljak, 3. Septembar 2018.

Novi bodovi za Slobodu

Juče je u Donjem Tovarniku odigrana utakmica 3. kola Sremske lige između domaće Slobode i gostiju iz Ljukova. U neizvesnoj utakmici domaći tim je ozbiljnije pripretio preko Dragojevića, koji je u 11 minutu uputio dobar šut ka golu Mijatovića, ali sve se završilo bez promene rezultata. Prvi gol je viđen u 20. minutu: Kordolup upućuje centaršut pred gol Ljukova: Marković nespretno reaguje, te šalje loptu u sopstvenu mrežu. Ipak, na odmor se otišlo s nerešenim rezultatom: u 41. minutu šut Karića, nešto iskosa, sa leve strane, za rezultat 1:1.

Tokom drugog poluvremena, domaćin je uglavnom imao inicijativu, ali bez materijalizacije. Jež u 55. minutu pogađa prečku gola Ljukova, a u 67. minutu i Dragojević je bio u prilici za nešto više. S druge strane, i Ljukovo je bilo u (polu) šansi: u 50. minutu je viđen vrlo neugodan šut Čučkovića.

I kada se mislilo da će gosti uspešno odoleti napadima Slobode u 87. minutu promena rezultata: Kordolup sa desne strane ulazi u kazneni prostor Ljukova, gde je zaustavljen na nepropisan način i sudija Blažon iz Rume, bez razmišljanja, pokazuje na „belu tačku“: Vladan Ninić je bio siguran izvođač najstrožije kazne i to je bilo konačnih 2:1.

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode. Gledalaca: 150. Sudija: Vladimir Blažon (Ruma). Strelci: 1:0 Kordolup u 20 minutu, 1:1 Karić u 41, 2:1 V. Ninić u 87. iz penala.

SLOBODA: S. Ninić, Ragastivac, Jorgić, Mitrović, V. Ninić, Kordolup, Ašćerić (od 70. Radošević), Trbović, Gemeri (od 5. Gemeri), Jež (od 65. Đuričić), Dragojević.

LJUKOVO: Mijatović, Kovačević, Marković, Knežević, Trivković, Živković, Ubović, Stojanović (od 70. Miladinović), Karić. Krstić, Čučković (od 70. Šestović)