Ponedeljak, 15. Januar 2018.

Prijatelji Pećinaca najbolji

Turnirom veterana u sportskoj hali u Donjem Tovarniku, odigranom 12. januara, praktično je počela fudbalska sezona u opštini Pećinci. Učestvovalo je 16 ekipa (5+1), u kojima su pravo nastupa imali fudbaleri stariji od 35 godina. Tribine su bile ispunjene, a među posetiocima bili su i predsednik opštine Pećinci Željko Trbović, njegov zamenik Zoran Vojkić, predsednik Sportskog saveza „Razvoj sportova“ Siniša Đokić, direktor JU Sportski centar Tomislav Ćirković, predsednik staropazovačke opštine Đorđe Radinović...

„Pećinačka lokalna samouprava i Sportski savez „Razvoj sportova“ poklanjaju pažnju svim starosnim kategorijama, što je na najbolji način dokazalo i ovo zanimljivo takmičenje. Turnir je okupio sve ekipe iz naše opštine, kao i prijatelje iz čitavog Srema i Zemuna. Organizacijom turnira veterana na najbolji način koristimo ovaj prostor. Drago nam je da je takmičenje proteklo u sportskom duhu i druženju“ – izjavio je predsednik Trbović.

U finalu su se sastali Prijatelji Pećinaca (ekipa koja je okupila igrače iz celog Srema i Zemuna) i Sloboda iz Donjeg Tovarnika. Prijatelji Pećinaca su bili uspešniji, okončali su utakmicu rezultatom 3:1 i tako osvojili prvo mesto na turniru. Peharima su nagrađeni finalisti i Hajduk 1932 kao trećeplasirana ekipa, a proglašeni su i najbolji pojedinci turnira - Predrag Aleksić (Sloboda) kao najbolji golman i Uroš Leković (Prijatelji Pećinaca) kao najbolji igrač.

Ekipe su igrale po kup sistemu (12 minuta utakmica), a finalna utakmica je igrana 10 minuta poluvreme. Rezultati: prvi krug, Sloboda (Donji Tovarnik) – Vitez (Subotište) 2:0, OFK Brestač – Graničar (Obrež) 2:0, Šumar (Ogar) – Srem (Sremski Mihaljevci) 2:1, Sloven (Sibač) – Donji Srem 2015 (Pećinci) 0:3, Kupinovo – Lovac (Karlovčić) 0:0, penalima 2:3, Hajduk 1932 (Šimanovci) – Mladost 1932 (Prhovo) 2:0, Prijatelji Pećinaca – Kameni (Ašanja) 3:1 i Napredak (Popinci) – Sremac (Deč) 3:0; četvrtina finala, Sloboda – OFK Brestač 0:0, penalima 2:1, Šumar – Donji Srem 2015 0:0, penalima 1:3, Lovac – Hajduk 1932 0:3 i Prijatelji Pećinaca – Napredak 2:0; polufinale, Sloboda – Donji Srem 2015 0:0, penalima 3:2 i Prijatelji Pećinaca – Hajduk 1932 3:0; finale, Prijatelji Pećinaca – Sloboda 3:1.